האם אפשר להשתמש במיקור חוץ לשירותי גיוס עובדים?

גיוס והשמה

 

האם ומתי מומלץ להשתמש באפשרות של מיקור חוץ לטובת גיוס עובדים?

אנחנו רגילים לחשוב על אאוטסורסינג בעיקר בתחומים של מוקדי שירות לקוחות והנהלת חשבונות, אך אלו בהחלט לא התחומים היחידים בהם מיקור חוץ היא אפשרות יעילה שיכולה לספק פתרונות איכותיים לעסק שלכם. הפעם נתמקד בתחום של מיקור חוץ משאבי אנוש, ונסביר מה המשמעויות והאם כדאי לגייס עובדים בעזרת מיקור חוץ.

העקרונות של אאוטסורסינג

בראש ובראשונה כדאי שנסביר קודם כל מהו מיקור חוץ ומהם הצרכים שהובילו לפיתוח הפתרונות הללו. באופן שגרתי בעל עסק מגייס עובדים וקולט אותם לתוך הארגון שלו כך שיש מחויבות הדדית בין העובד לבין העסק – האחד צריך לדאוג לבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר, והשני צריך לדאוג לתנאי עבודה, תשלום משכורת, פנסיה וכדומה.

לעומת זאת, אאוטסורסינג מאפשר לבעל העסק לפנות לעסק אחר המציע את השירותים הללו, ולהרוויח עבודה מקצועית ואיכותית באופן הרבה יותר זמין.

כיצד המודל של אאוטסורסינג עובד?

לכל עסק יש את תחום ההתמחות שלו, וכל בעל עסק יודע שיותר קל לתת שירות בתחום ההתמחות לעומת התרחבות לתחומים חדשים, ולכן המודל של מיקור חוץ בתחום משאבי אנוש הוא מודל יעיל ומוצלח. כאשר אתם פונים לחברת מיקור חוץ אתם מקבלים שירות מקצועי מחברה שזה תחום ההתמחות שלה, וזה בניגוד למצב שבו צריך להקים מאפס מחלקת משאבי אנוש בתוך העסק שלכם.

זה בוודאי השלב שבו אתם תוהים מה ההבדל בין פנייה למיקור חוץ לעומת השירותים שמציעות חברות גיוס והשמה, וזו אכן שאלה נהדרת. חברות גיוס והשמה כשמן כן הן, מתמקדות אך ורק בתהליך של איתור המועמדים המתאימים והפנייתם אליכם. לעומת זאת חברת מיקור חוץ מנהלת ומלווה את כל תהליך הגיוס מההתחלה ועד קליטת העובדים המתאימים, ולעיתים מספקת גם שירותים רחבים יותר של משאבי אנוש באופן קבוע ושוטף.

כיצד תוכלו לשלב שירותי אאוטסורסינג בעסק שלכם?

כאמור, התחום של מיקור חוץ במשאבי אנוש לא מסתכם רק באיתור של מועמדים, אלא חולש על מגוון של משימות שוטפות בתחום של משאבי האנוש. בכל הקשור לגיוס עובדים, תחילתו של התהליך היא בהבנה מעמיקה של צורכי העסק והדרישות של התפקידים הספציפיים אליהם מגייסים. לאחר מכן ממשיכים לשלבים של פנייה ואיתור של מועמדים פוטנציאליים, מעבר על קורות החיים, ראיונות וסינון בהתאם לקריטריונים רלוונטיים, ולבסוף ליווי של העובדים בשלבי הקליטה לתפקיד החדש.

היתרון של פנייה אל שירותי מיקור חוץ הוא הגמישות הרבה שהשירות מאפשר. את תהליך הגיוס אפשר לבצע בסביבה של חברת מיקור החוץ, ואפשר גם לבצע בסביבה של העסק כך שצוות הגיוס נמצא אצלכם. ישנה גם אפשרות לקבל שירותים מקיפים של משאבי אנוש, כך שיש צוות שממשיך ללוות את העסק בכל ההתנהלות השוטפת והדאגה לעובדים. את השירותים של מיקור חוץ משאבי אנוש אפשר לקבל באופן זמני לצורך פרויקט או באופן שוטף וקבוע.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן