מחזיקים מלאי? אתם חייבים לערוך בקרת מלאי

ניהול מלאי

אם אתם משתייכים לעסק המחזיק מלאי או לארגון שחלק מפעולות הייצור שלו כוללות פריטים מסוימים הנדרשים לתהליך הייצור – אתם חייבים לדעת לנהל את המלאי כמו שצריך על מנת להבטיח פעילות מיטבית ומקסימום תוצרת, ומינימום הוצאות. אך גם תהליך הניהול דורש עבודה 'מאחורי הקלעים' – וכאן נכנסת לתמונה בקרת מלאי. מדוע זה חשוב? אילו סוגי מלאי קיימים ומהם הסוגיות שחייבים לשים אליהם לב בבואנו לערוך בקרת מלאי? המומחים של שגיב פתרונות המעניקים מגוון פתרונות במיקור חוץ (ביניהם גם רכש במיקור חוץ) עושים לכם סדר.  

בקרה מיטבית על המלאי

כל ארגון וכל עסק הזקוקים למלאי לשם פעילותם השוטפת, מחזיקים ממנו כמות מסוימת בהתאם לצורך ומטרות הארגון – מכירה, ייצור, חומר גלם ועוד. המלאי נוצר כשחלק מהפריטים נמצא במצב של המתנה עד שיכנסו לשימוש – יימכרו, יעברו לפס הייצור או יכנסו לשימוש הארגון. תפקידו של בקר המלאי הוא לוודא שהתהליך כולו – החל מההזמנה ועד ליציאה של פריט מהמלאי, יעבור באופן המושלם והמיטבי עבור העסק.

למה עורכים בקרת מלאי?

  • מונעים חוסרים – בקרת מלאי מאפשרת למנוע חוסר בארגון ומבטיחה כי בכל עת שתזדקקו לפריט מסוים – הוא יהיה זמין עבורכם. בנוסף, בקרת מלאי מבטיחה רציפות בייצור ומאפשרת לעסק לתפקד כמו שצריך. בסופו של דבר, בקרת מלאי איכותית מסייעת לעסק לעמוד איתן, מבטיחה רמת שירות גבוהה ללקוח ומאפשרת לענף השיווק לעמוד ביעדי המכירות
  • חוסכים במשאבים – רציפות בייצור מונעת עיכובים מיותרים ומנטרלת אלמנטים הגורמים לפרקי זמן של בטלה בקרב העובדים. בנוסף, תפקידו של האחראי על בקרת המלאי הוא, בין השאר, לדאוג לעלויות מיטביות של אחזקת מלאי. זאת הוא עושה באמצעות הפחתת התיישנויות טכנולוגיות או פיזיות במוצרים, מזעור נזקים הנגרמים בשל אחסנה ממושכת וצמצום רמת הבלאי.
  • עורכים בקרה פיננסית – בקרת מלאי מבטיחה שההון המושקע במלאי לא יחרוג מהדרוש. אחרי הכל, חשוב לזכור כי ככל שנשקיע במלאי יותר, כך הדבר 'יפגע' בכושר הנזילות של העסק. בסופו של דבר, הדבר עשוי להוביל לקשיים בתפקוד השוטף.

 

אילו סוגי מלאי מחייבים בקרה?

כל קבוצת פריטים העולה לארגון או לעסק כסף ומשמשת כחוליה בשרשרת הייצור או שהיא נמצאת בו לטובת מכירה עתידית מחייבת בקרת מלאי. הנה מספר תחומים:

  • חומרי גלם – פריטים במצבם הגולמי המיועדים לשרשרת הייצור, זוהי החוליה הראשונה בתהליך. את הכמות הנדרשת מחשבים לפי עלות, זמן ייצור וסדרי עדיפויות שונים של חוליות אחרות בשרשרת הייצור
  • בתהליך – חומרים הנמצאים בתווך שבין תחנות העבודה השונות – הם עוד לא חומרי גלם אך הם עדיין לא מוכנים
  • תוצרת גמורהמלאי של פריטים גמורים המוכנים למכירה וממתינים להזמנות או משלוח על ידי רוכשים
  • חומרי עזר הנמצאים במלאיהמלאי לא מורכב רק מאמצעים המיועדים לייצור או למכירה ושיווק, אלא גם מחומרי עזר שונים התומכים בתהליך כולו, כמו למשל חומרי אריזה, אקססוריז, צרכי משרד וכדומה.

 

 

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן