מה האחריות של מנהל לוגיסטיקה?

אחסנה ולוגיסטיקה

ניהול הלוגיסטיקה הוא אחד מהתחומים הכי חשובים בהתנהלות השוטפת של כל עסק, ולמרות זאת – זהו גם אחד התפקידים שהכי קשה להגדיר את תחום אחריותם. אין היום הגדרה אחת חוקית לתפקיד של ניהול לוגיסטי, ולמעשה בכל עסק ועסק הדבר מוגדר מחדש בהתאם לצורך, לאופי העסק ולאופי המנהל הלוגיסטי והמנכ"ל. ובכל זאת, ישנם כמה קווים מנחים וסמכויות שחשוב שיהיו בידי המנהל הלוגיסטי.

מבט על

עבודתו של המנהל הלוגיסטי מתחילה במבט כללי על העסק כולו, על אגפיו השונים והתנהלותו השוטפת. בין אם מדובר במנהל שצמח בתוך החברה ובין אם מדובר בשירותי מיקור חוץ, ההסתכלות הכללית חשובה כדי להכיר את כל האלמנטים של העסק, לזהות את כל החלקים שנעים ביחד כדי להגיע לתוצר הרצוי. 

מיקור חוץ לוגיסטיקה מאפשר לנתח את ההתנהלות ואת הקשר שבין האגפים השונים, לזהות את נקודות החוזק ולשמר אותן, ולצד זה לזהות את נקודות התורפה ולמצוא את הפתרונות הנכונים כדי לייעל את התהליך ולחזק אותו.

הפרטים הקטנים

מנהל הלוגיסטיקה צריך להכיר את כל מרכיבי העסק ברמה הכללית, אך גם להיות ער לפרטים הקטנים מאחר ושם מתנהלים התהליכים. מנהל הלוגיסטיקה צריך להכיר את הדרישות השונות של כל אחד מהאגפים, בין אם בהזמנה ורכישה של חומרי גלם, אחסון וייצוא, שינוע וכך הלאה. וגם כאן כאשר בוחרים בפתרון של מיקור חוץ לוגיסטיקה הכרת התהליכים לעומק היא חלק הכרחי כדי לבנות את המערך הלוגיסטי המתאים ביותר.

להטמיע ולשפר תהליכים

אחד התפקידים הכי חשובים של מנהל הלוגיסטיקה הוא להטמיע תהליכי עבודה יעילים וטובים יותר עבור הארגון. לדוגמה הטמעת שיטות ממוחשבות ומתקדמות לניהול מלאי. שיטות שמאפשרות מעקב בזמן אמת, ניתוח הצורך והתאמת הרכישות לצורך בפועל. תהליך יעיל יותר של ניהול המלאי חוסך כסף ומאפשר מתן שירות טוב יותר למחלקות השונות של העסק וכמובן מתן שירות טוב יותר ללקוחות. מנהל הלוגיסטיקה יכול להחליט להיעזר בשירותים של מיקור חוץ על פי הצורך, למשל לקראת סוף השנה כאשר יש צורך לבצע ספירת מלאי מקיפה.

מדוע כל כך קשה לגייס מנהלי לוגיסטיקה?

השמה של מנהלי לוגיסטיקה הוא תהליך ידוע לשמצה בכל חברות כוח האדם, והוא נחשב לאחד מהתפקידים שהכי קשה לגייס עבורו את האדם המתאים. הסיבה העיקרית לכך היא היעדר הגדרת תפקיד ברורה כפי שקיים בעבור מקצועות אחרים, ובמקביל גם מיעוט של מוסדות המספקים את ההכשרה המתאימה. מיקור חוץ לוגיסטיקה היא אחת הדרכים לענות על הצורך הזה בצורה נוחה וזמינה, בין אם באופן זמני ובין אם לטווח הארוך. היתרון המשמעותי של מיקור חוץ הוא למעשה קבלת שירות מקצועי מחברה אשר מתמחה בתחום הלוגיסטיקה, בגיוס האנשים המתאימים ומתן ההכשרה והכלים הדרושים להם. זאת בניגוד לצורך בהקמת אגף או חטיבה חדשה לחלוטין בתוך עסק שנמצא בתהליכי צמיחה ושינוי.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן