מיקור חוץ בלוגיסטיקה – כל מה שצריך לדעת

אחסנה ולוגיסטיקה

מרגישים שאתם לא מספיקים להרגיש זמן לפעילות הליבה של העסק שלכם? התפעול הלוגיסטי בחברה גוזל מכם משאבים יקרים? שמעתם את צמד המילים "מיקור חוץ" ואתם לא בטוחים מהי המשמעות שלו או האם השירות הזה רלוונטי לגביכם? המומחים של שגיב פתרונות עושים לכם סדר, עם כל מה שצריך לדעת על מיקור חוץ בלוגיסטיקה.

לפני הכל: מה זה מיקור חוץ?

באנגלית הוא נקרא " outsourcing" והכוונה היא לשיטת ניהול מודרנית וחדשנית, המבקשת לייעל את תהליכי הארגון, באמצעות הוצאת אספקטים תפעוליים שונים ממנו החוצה ולהעבירן לקבלן משנה. כך העסק מתפנה לעסוק בפעילות הליבה לשמו הוקם, וחברת מיקור החוץ הנבחרת אחראית על כל היתר. כך למשל, חברה יכולה להעביר את כל סוגיית המענה לשיחות טלפון נכנסות למוקד חיצוני האמון על מתן שירות בתחומי החברה – וזאת מבלי שהשירות ניתן באותה מדינה או יבשת! בדומה לכך, ניתנים שירותי מיקור חוץ גם לעסקים המעוניינים בטיפול ובמתן אחריות על אספקטים נוספים של העסק – שיווק, פרויקטים, אבטחת מידע וגם, כמו במקרה בו אנו עוסקים כעת: תחום מיקור חוץ בלוגיסטיקה.

מדוע מומלץ לעשות מיקור חוץ לוגיסטי?

בעידן החדש יותר ויותר חברות בוחרות לפנות לשירותים לוגיסטיים חיצוניים אותן מספקות חברות חיצוניות העוסקות במיקור חוץ, במטרה להחליף את היחידות הפנים ארגוניות במשרד הנותנות מענה בפן הלוגיסטי. באופן זה מרוויח העסק מכל הכיוונים – מצד אחד, הוא מקבל חברה מקצועית שתחום מומחיותה הוא מתן פתרונות לוגיסטיים לעסקים, מצד שני, הוא זוכה לייעול התהליך כולו ועבודה מהירה ומקצועית יותר ומצד שלישי – האחריות יורדת באופן מוחלט מהעסק וכך אנשיו יכולים להתפנות לפעילות הליבה שלהם, מבלי לדאוג לפן הלוגיסטי הכרוך בתפעול העסק.

חסכון כספי משמעותי

שלושת היתרונות הללו הם חשובים מאוד, אך לצידם יש אספקט חשוב עוד יותר: הפן הכספי. כמעט כל החברות שבוחרות חברות מיקור חוץ לתפעול לוגיסטי מדווחות על חסכון כספי בתזרים ההוצאות החודשי, זאת בהשוואה להוצאות על עובדים, מחסן, תובלה ועוד.

תחומי העיסוק – מיקור חוץ בלוגיסטיקה

 

  • סחורה – מיון, קבלת סחורה ובקרת איכות, כמו גם ליקוט הסחורה
  • משטחים – פירוק והרכבה
  • אחסון – בתנאי טמפרטורה משתנים (רגילים, מבוקרי טמפרטורה ואיכות)

 

  • מלאי – ניהול ובקרת מלאי
  • משלוחים – אריזת משלוחים והכנתם
  • הובלה – הובלת סחורה מהנמל לכל הארץ
  • מכולות – אחסון וריקון סחורה
  • הפצה – ללקוחות ברחבי הארץ, כולל התקנת ציוד במקרה הצורך

לוגיסטיקה בתוך כתלי החברה

בעגה המקצועית נקרא השירות: Logistics On Site. במסגרת שירות זה, שירותי הלוגיסטיקה עדיין ניתנים במיקור חוץ על ידי גורם חיצוני ומקצועי – אך בתוך החברה עצמה. הסיבות לכך הן מגוונות. ישנן חברות הנדרשות למערכים לוגיסטיים המתרחשים בסמוך למערך הפיתוח והייצור, ישנן חברות המנהלות מחסן מרכזי וישנן חברות המעוניינות לשדרג את המתקנים בין כתליהם – כך או כך, האחריות לתפעול עדיין נחסכת מכם.

 

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן