מה עושה מנהל לוגיסטיקה ורכש?

ניהול רכש

לוגיסטיקה ורכש הם מרכיבים שקיימים בכל עסק, החל מעסק קטן ואפילו אנשים העובדים כעצמאים, וכלה בחברות ענק בינלאומיות. אלו הדברים הבסיסיים שמאפשרים לעסק לתפקד באופן יומיומי ושוטף, והחשיבות שלהם עולה ככל שהעסק גדל וצומח ובהתאם גם צומחת גם המורכבות הלוגיסטית. ובכל זאת אם נפנה לאנשים רנדומליים ברחוב ונשאל אותם – רובם לא ידעו להגדיר באופן מדויק מהו מנהל לוגיסטיקה ומה עבודתו.

 

התפקיד שקשה להגדיר

לא סתם אנשים מהשורה מתקשים להסביר מהו מנהל לוגיסטיקה ורכש, פעמים רבות גם בעלי עסקים או מנהלי משאבי אנוש ומגייסים מתקשים לשים את האצבע על ההגדרה המלאה והמדויקת ביותר. הסיבה לכך היא המורכבות של התפקיד והשוני העצום בין חברה אחת לאחרת, ובין ענף תעשייה אחד לאחר. על כך גם מצביע הניסיון של שגיב פתרונות, הן בניהול רכש ולוגיסטיקה והן במתן שירותים של מיקור חוץ בתחום זה.

 

הלב הפועם של העסק

אם ננסה להגדיר את חטיבת הלוגיסטיקה והרכש בצורה הכללית ביותר, תפקידה לסייע ולתמוך בתפקוד השוטף והתקין של העסק. החל מהדברים הקטנים כמו רכישת ציוד משרדי – עטים, סבון לשירותים ודיו למדפסת, דרך אספקת ציוד מתקדם, אחסון, שינוע, ופעמים רבות אף ייצוא של תוצרי המפעל ודאגה לפינוי הפסולת. תחום הלוגיסטיקה נותן שירות לכל אחד מהחלקים השונים של העסק, וחייב להיות בקשר רצוף ושוטף, להבין לעומק את ההתנהלות ואת הצרכים של העסק.

כדי להדגים את המורכבות הגדולה ניתן כדוגמה שני עסקים שונים לחלוטין – פירמת עורכי דין ומפעל המייצר חומרים כימיים. בעבור פירמת עורכי הדין צריך לדאוג לרכש של ריהוט, ציוד משרדי, מחשבים וכדומה, לדאוג לאפשרויות לאחסון המידע והמסמכים המשפטיים, בין אם בצורה דיגיטלית ובין אם בארכיון פיזי. ולעומת זאת בעבור מפעל לייצור חומרים כימיים צריך לדאוג לאספקה שוטפת של חומרי הגלם ושל האחסון שלהם, דאגה לאמצעי מיגון עבור העובדים וכדומה. ומאחר וזהו מפעל יצרני, כאן נכנס אלמנט נוסף של קניינות וייצוא של התוצרים – יצירת קשר עם לקוחות פוטנציאליים, חתימה על חוזים, שינוע של התוצרים ועוד. ומאחר ומדובר במפעל כימי, יש צורך גם באיסוף וסילוק של הפסולת המסוכנת.

שגיב פתרונות מציעה שירותים הן של ניהול לוגיסטיקה ומלאי, והן של רכש וקניינות. הגמישות של השירותים מתאפשרת בעזרת פתרונות מיקור חוץ בהתאמה אישית, שניתן להתאים לכל לקוח ולכל בית עסק לפי הצורך הספציפי.

מדוע כל כך קשה לגייס מנהלי לוגיסטיקה ורכש?

למרות החשיבות העצומה של חטיבת הלוגיסטיקה, יש היום מעט מוסדות שמספקים הכשרה מתאימה לאנשי מקצוע בתחום. הקושי לגייס איש מקצוע מתאים נובעת גם מהמורכבות הגדולה, כאשר חלקים נרחבים מהתפקיד נלמדים תוך כדי תנועה ועל ידי התמקצעות בשטח. העיקרון שעומד מאחורי הפעילות של שגיב פתרונות הוא מתן מענה לצורך הזה, באופן מקצועי ומשמעותי. אחת הדרכים היא באמצעות שירות של מיקור חוץ בתחום הרכש והלוגיסטיקה, לצד אפשרויות נוספות.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן