חברת שגיב פתרונות מתמחה במתן שירותי ניהול רכש, ומאפשרת לכם ליהנות משיפור משמעותי בתהליכי הרכש לכל אורך שרשרת האספקה. הפעילות שלנו מתמקדת בהצלחה שלכם, תוך בחינת מבנה הרכש והתאמתו באופן מקסימלי לאופן הפעילות, העיסוק ועוד.

ניהול רכש נכון – להצלחה שלכם!

על מנת שתהליך שרשרת האספקה וניהול הרכש יעבוד באופן המיטבי, נדרשת התאמה וסינכרון בין גורמים פנימיים וחיצוניים. שימוש בשירותי Outsourcing מאפשר לכם ליהנות מהשירות המקצועי והטוב ביותר, ללא הצורך בהתחייבות סוציאלית ופיננסית, קבלת תקנים חדשים או לקיחת סיכון בהעסקת עובד לא מקצועי. אנו מעניקים לכם גב מקצועי כדי שאתם תוכלו ליהנות מההצלחה העסקית הטובה ביותר, לחסוך זמן יקר ולהפחית עלויות באופן משמעותי.

שני מודלים מנצחים לבחירתכם

1. אאוטסורסינג כללי של הרכש

במודל זה אנו עוזרים לכם להפחית עלויות באופן ישיר בעזרת קניין מוסמך מטעמנו בעל ניסיון רב בניהול מו"מ.

מה כולל השירות?

למי השירות מתאים?

לחברות בעלי צרכים משתנים שאינן זקוקות לניהול רכש שוטף, או לחברות שאינן מעסיקות מנהל רכש.

2. ניהול רכש חיצוני במיקור החוץ

במודל זה אנו מסייעים לכם לנהל את כלל פעילויות הרכש של הארגון במיקור חוץ, בהתאמה מקסימלית לצרכים שלכם, מה שמאפשר לכם לחסוך באופן מיידי ומשמעותי

מה כולל השירות?

למי השירות מתאים?

מודל זה מתאים בעיקר לחברות הרוצות להתמקד בתחומי הליבה של הארגון, על ידי שכירת שירותיו של איש מקצוע העובד בשיתוף פעולה ישיר מול מנהל הרכש הקיים. בנוסף, מתאים המודל גם לחברות שאינן זקוקות להקמת מערך רכש פנים ארגוני אך מעוניינות לחסוך עלויות תפעול ותקציב.

אז איך מתחילים לחסוך? פשוט מתקשרים! אנחנו כאן בשבילכם עם פתרונות הרכש הטובים ביותר

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print