איזה שירותי מיקור חוץ מומלצים לחברות היי-טק?

ניהול רכש

תחום ההיי-טק בישראל כבר ביסס את מעמדו בעולם כולו והוכיח את כוחו כמעצמה יציבה. בישראל קיים כוח אדם איכותי המצליח בזכות שילוב יוצא דופן של שאפתנות, מקצועיות ויכולת  לפעול ולהגיב באופן דינמי ומהיר למגמות העולמיות. אך לעיתים קרובות, חברות היי-טק רבות נאלצות להשקיע חלק ניכר מהזמן ומהמשאבים היקרים שלהן במטלות שונות שאינן קשורות באופן ישיר לפיתוח המוצר או לקידום החברה. במקרים אלו, כדאי לשקול להיעזר בשירותי מיקור חוץ שיסייעו לקדם את חברת ההיי-טק ולהוביל אותה לשלב הבא.

היתרונות של מיקור חוץ

שירותי מיקור חוץ, הנקראים באנגלית Outsourcing, הם למעשה שיטת עבודה שהפכה להיות דומיננטית מסוף המאה ה-20. מנהלים רבים בתחום ההיי-טק גילו כי שגרת העבודה שלהם כוללת אין-ספור מטלות לוגיסטיות וניהוליות. מטלות אלו גזלו משאבים רבים וזמן יקר ומנעו מהם לעסוק בפעילות הליבה של העסק שלהם. הפנייה לשירותי מיקור חוץ אפשרה מצד אחד לפנות את הזמן לקידום העסק ומצד שני הבטיחה כי מטלות אלו יושלמו ביעילות ובמהירות.

כיום לשירותי מיקור חוץ כמה יתרונות מרכזיים:

 

  • חיסכון בזמן – כאשר העובדים שלכם נדרשים לעסוק בתחום שהם לא מומחים בו, כגון רכש או גיוס כוח אדם, יהיה עליהם ללמוד את הנושא היטב כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון; וגם אז – איש מקצוע מנוסה ישיג בדרך כלל תוצאות טובות יותר. לכן, כאשר אתם בוחרים במיקור חוץ אתם בעצם חוסכים את הזמן היקר של העובדים שלכם ומאפשרים להם להתמקד במשימות שלהם.
  • חיסכון בכסף – למיקור חוץ מקצועי יתרון משמעותי נוסף; חברה המומחית בתחום מיקור החוץ מפתחת במשך השנים קשרי עבודה וצוברת ניסיון רב. לכן, בדרך כלל יהיה באפשרותה להציע פתרונות בעלות נמוכה יחסית וזאת תוך הפקדה על איכות המוצר המסופק.
  • ייעול תהליכים – כאשר חברה רוצה להמשיך להתפתח ולצמוח, לעיתים נדרש לה כוח אדם נוסף או בעלי מקצוע המיומנים בתחום חדש שהחברה אינה מומחית בו. במצב זה, במקום להשקיע בגיוס כוח אדם חדש או ובהכשרתו, ניתן להיעזר בשירותי מיקור חוץ. פתרון זה יכול להיות אידיאלי גם במצבים שבהם נדרש תגבור זמני. 
  • ראש שקט – כלל ידוע הוא שאם רוצים שדבר מה יבוצע כראוי, יש להקפיד למנות אדם האחראי לנושא. אך בחברות היי-טק רבות עניינים כמו רכש או כוח אדם מטופלים על ידי אדם הממלא תפקידים רבים אחרים שחשיבותם גבוהה יותר. כך נוצא מצב שאותה מטלה נוספת שהעובד קיבל על עצמו נשכחת ונדחקת לשולי תודעתו. אם זהו המצב, חברת רכש מקצועית או מיקור חוץ הייטק יוכלו לסייע ולהשלים את הטיפול הראוי בנושא הנדרש. כך למנהל החברה יהיה "ראש שקט", והוא יוכל להיות בטוח שהמטלות השונות יטופלו באופן מקצועי ויעיל.  

 

שירותי מיקור החוץ מומלצים להיי טק

תחום ההיי-טק הוא תובעני ביותר. על מנת להמשיך לפתח את המוצרים שלה וכדי לפעול ליצירתם של מוצרים חדשים, חברת ההיי-טק צריכה לשאוף לפרודוקטיביות גבוהה.

כדי להשיג את המטרה הזאת ניתן להיעזר בשירותי מיקור החוץ הבאים:

 

  • גיוס כוח אדם – כוח אדם איכותי הוא אחד המשאבים המרכזיים של העסק, ועל כן יש להתייחס לתהליך הזה ברצינות הראויה לו. כדי לגייס את כוח האדם המתאים למשימה, נדרשים מנהלים לקרוא אין-ספור קורות חיים, לנהל שיחה מקדימה בטלפון, להיפגש עם מועמדים רבים, לשוחח עם ממליצים ולפעמים אף לערוך מבחנים כאלו ואחרים. במקרים אלו, גם כאשר המנהל מקפיד על תהליך גיוס יסודי, מתברר לעיתים כי האדם שגויס והוכשר אינו מתאים לתפקיד. למצב זה יכולות להיות כמה סיבות, אך כדי להגדיל את הסיכויים להצלחת הגיוס, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע המיומנים בתחום זה. מיקור חוץ הייטק יסייע לייעל את תהליך האיתור, כך שיהיה ניתן לערוך תהליך סינון מדויק יותר ונכון יותר. באופן זה מנהלים יוכלו לבחור במהירות ובקלות כוח אדם העונה על הדרישות שלהם.
  • רכישת ציוד – פעמים רבות אנחנו מתייחסים לציוד המשרדי שלנו כמובן מאליו. ברור לנו שהוא צריך להיות שם וברור לנו שהוא צריך לשרת את הצרכים שלנו באופן מלא. אך בפועל, רכישה של ציוד היא תהליך מורכב מאוד. כאשר איש הרכש בוחר ציוד משרדי או מכשור חדש עליו לבדוק לא רק את הצעת המחיר, אלא גם את המפרט הטכני המלא, את הביקורות שכתבו עליו משתמשים, את חבילת השירות שמעניק הספק וכיוצא בזה. ליקוט המידע הזה אורך זמן רב מאוד, במיוחד אם האדם אינו בטוח איזה מידע עליו לחפש ועם איזה ספקים כדאי לו לעבוד. כדי לחסוך זמן יקר וכדי להבטיח שחברת ההיי-טק תקבל את הציוד הדרוש לה, ניתן להיעזר בשירותיה של חברת רכש מקצועית. חברת הרכש תבצע אפיון צרכים מדויק, ותפעל למציאת הפתרון המתאים ביותר לחברת ההיי-טק. מיקור חוץ בתחום הרכש יאפשר גם לקצר את זמן האספקה עד לקבלת הציוד המבוקש, וכך תבטיח ששגרת העבודה בחברה לא תיפגע.  
  • ניהול לוגיסטי – חברות היי-טק רבות מייצרות מוצרי אלקטרוניקה ורכיבים שונים הדורשים מעקב מתמיד וניהול לוגיסטי מדוקדק. לרוב חברות אלו מחזיקות גם במחסנים ונדרשות לנהל תהליכי ייצוא וייבוא מורכבים. אך כיום, במקום לנהל את המערך הלוגיסטי בכוחות עצמה, החברה יכולה לפנות לשירותי מיקור חוץ שיסייעו בהתאמת פתרונות הלוגיסטיקה על פי צורכי הארגון.  

 

כיצד בוחרים חברת מיקור חוץ להייטק

כאשר מתחילים לעבוד עם חברת מיקור חוץ הייטק , מבינים במהרה כי חברת מיקור חוץ איכותית ומקצועית מהווה נכס מרכזי לעסק. אך כדי לבחור בחברה המתאימה, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  • התאמת פתרונות – תחום ההיי-טק הוא דינמי ומשתנה כל העת. לכן, חברת היי-טק זקוקה לחברת מיקור חוץ המסוגלת לבצע איפיון צרכים מדויק המתעדכן בהתאם למצב הקיים בשטח. לכן, כשאתם בוחרים חברת מיקור חוץ, ודאו כי אתם מבצעים מולה תהליך מעמיק של הגדרת צורכי העסק, ובדקו מדי פעם אם יש לעדכן את שירותי מיקור החוץ בהתאם לצרכים החדשים. 
  • היקף השירות – לפני שאתם בוחרים בחברת מיקור חוץ, בדקו היטב באילו תחומים היא פועלת. האם היא מיומנת בתחום הנדרש? מי היו הלקוחות שלה בעבר? אילו שירותים היא מציעה במסגרת ההסכם איתה? אם עדיין יש לכם שאלות – אל תתביישו! בדקו כל נושא או עניין שאינם ברורים.
  • שירותי תמיכה וזמינות – כל חברה נמדדת לא רק על פי היכולת שלה למכור, אלא גם על פי היכולת שלה לשמר את שביעות רצון הלקוח. לכן, בדקו אילו שירותי תמיכה מספקת חברת מיקור החוץ, וודאו שהיא תהיה זמינה עבורכם בעת הצורך.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן