האם העסק שלכם זקוק לניהול רכש?

ניהול רכש

ככה תדעו האם העסק שלכם יכול להשתפר בעזרת ניהול רכש מסודר

בכל ארגון או עסק ישנו תהליך רכש שהוא מהותי לכל המבנה הארגוני של העסק או החברה. יותר ויותר בעלי עסק מבינים שתהליך הרכש חייב להתנהל בצורה נבונה ובכוחו של כל התהליך יהיה ליצור שינוי דרמטי לטובה בארגון עצמו. רכש יכול להגיע כיחידה מתוך החברה או ממיקור חוץ שמעניקים שירות ניהול וייעוץ רכש לחברות.

ניהול רכש עוסק בעיקרו בכל השרשרת הפעולות של העסק מתחילתו ועד סופו וכמו כן, עוסק בשרשרת הפעילות הפיננסית והכלכלית של הארגון מקצה לקצה כשהפעילות נעשית החל מהלקוחות ועד לאיתור של מקורות אספקה. מנהל רכש צריך שתהייה לו את הראייה המרחבית ואת יכולות התכנון האסטרטגיות ועוד מגוון שלם של כישורי ניהול רכש מהמתקדמים שיש.

חשיבותו של ניהול רכש בעסק שלכם

חשיבותו של תהליך הרכש יהיה לרוב שונה בין כל עסק, ארגון או חברה. במידה והארגון עוסק בהרכבה של מוצר או פיתוח מוצר, הרכש יהווה חלק ניכר מכל התהליך עצמו. הוא יהיה אחראי ומוסמך על כל רכישה שתידרש עבור פיתוח המוצר. למעשה, כל עסק על מנת שיוכל להתקיים כשורה ובצורה שלא ייכשל כלכלית, יאלץ להיעזר בניהול רכש מקצועי ואיכותי שיעניק פתרונות מהותיים וחשיבה כלכלית נבונה.

דוגמא למודל ניהול רכש

על מנת לתת הסבר ברור יש לקחת בתור דוגמא מודל בסיסי כמו מפעל תעשייה. בכל שרשרת התפעול המיקום של הרכש הוא חשוב, בייחוד לקיום הפעילות היצרנית, לפני הכל, זה יתחיל ברכישה של החומרים והרכיבים הדרושים לכל אותן פעולות מהותיות של העסק. ובתוך כל התנהלות העסקית, הרכש יבקש להתחשב במספר שיקולים כגון כמות של רכישה, תדירות של ההזמנות ואיך לא – העלויות של כל דבר.

לעיתים חברה תאלץ לבצע רכישה בעלות גדולה, אך היא תצטרך לקחת בחשבון את הזמן הנכון בהתאם לרכישות הקטנות שהיא מבצעת- את המועד הנכון לביצוע כל עסקה יבטיח יועץ רכש מהימן ומקצועי שמכיר את כל הגורמים והמשתנים בחברה.

כל החלטה שקשורה לעלויות תשפיע על כל מי שעוסק במלאכה – החל משרשרת האספקה, לאחר מכן בניהול השוטף ועד לניהול הפיננסי. בהתאם לזאת, לפי חישוב יחסית פשוט, ההגעה של המוצרים והכמות המבוקשת לעסק, תשפיע על כל תהליך הייצור על איכות החומרים ועל התרצות הלקוח וכך כפועל יוצא על הרווחים עצמם.

ניהול רכש – לסיכום

ככל שעולם התעשייה נעזר בטכנולוגיה כך גם כח האדם באופן טבעי פוחת, כך גם הנפח שלו מתוך כל ההוצאות של הארגון משנה את האיזון משכר העבודה להוצאה על הרכש. עם הזמן כל תהליך של הרכש הופך להיות משמעותי והכרחי להמשך פעילותו של כל עסק. חברת שגיב פתרונות מתמחה במתן שירותי ניהול רכש, היא תאפשר לכם ליהנות משיפור מהותי בתהליכי הרכש לאורך כל שרשרת האספקה.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן