הדרך לגיוס עובדים חדשים לעסק

גיוס והשמה

עובדים איכותיים הם לב ליבו של העסק והם המנוע שמוביל להישגים וצמיחה – על כך אין שום וויכוח. הדילמה התמידית היא כיצד לאתר ולגייס את העובדים הטובים ביותר עבור העסק שלכם, כאשר חשוב להתאים את דרך הגיוס והמיון לצורך ולאופי של העסק. נעסוק הפעם בנקודות מפתח בתהליך הגיוס, ובאילו מקרים כדאי לפנות לחברות המציעות אאוטסורסינג בתחום הגיוס.

הגדירו את התפקיד והצורך

לפני שנתקדם ונדבר על הדרכים השונות לגיוס עובדים (ביניהן פרסום מודעות, גיוס דרך חברות כוח אדם, פתרונות של מיקור חוץ ועוד) חשוב קודם כל להגדיר בצורה מדויקת ככל האפשר מה בדיוק העסק צריך בנקודת הזמן הנוכחית. התהליך הזה חיוני גם כאשר מגייסים עובד לתפקיד מוגדר, מאחר ואתם צריכים להגדיר את הצורך והדרישות, הכישורים של העובד הנדרש וכמובן את היקפי המשרה ושעות העבודה. על אחת כמה וכמה כאשר עולה צורך לתפור בהתאמה אישית תפקיד חדש.

לשווק את המשרה

עסק רגיל לחשוב על שיווק של המוצרים והשירותים שהוא מציע, אך גם גיוס של עובדים דורש שיווק כדי להגיע לכמה שיותר עובדים פוטנציאליים ולסנן מתוכם את המתאימים, וגם כדי לשכנע את המועמדים שכדאי להם לעבוד בעסק שלכם. כמובן שדרך השיווק צריכה להתאים לאופי של העסק ולמה שמקובל בענף הספציפי שלכם. בתחומי קמעונאות נהוג הרבה פעמים לפרסם מודעות בבית העסק עצמו ובקבוצות מקומיות, ואילו בענפים אחרים כמו הייטק וביוטק נהוג ומקובל לעבור דרך אתרים המתמחים בגיוס בתחומים הללו.
לצד זה אנחנו ממליצים לחשוב מחוץ לקופסא ולחפש דרכים יצירתיות לשווק את המשרה, למשל בשיטה של "חבר מביא חבר" (מתאים מאוד לעסקים דינמיים שמחפשים עובדים בגילאי ה-20) ואפילו פנייה אל מיקור חוץ כדי להגיע לפתרונות השמה מדויקים בקלות רבה יותר.

כיצד לנהל את תהליך המיון?

אחרי שצלחנו את המשוכה הראשונה והגענו לכמות גדולה ככל האפשר של עובדים פוטנציאליים, כמובן שעולה שאלת המיון – כיצד תבחרו את האדם המתאים ביותר לתפקיד?
מיון והשמה של עובדים זו תורה שלמה העומדת בפני עצמה אך לא כל העסקים יכולים להרשות לעצמם לפתח אגף משאבי אנוש שיתמחה בכך. גם כאן אנחנו ממליצים מאוד להתאים את אופן המיון לאופי של העסק, כאשר ריאיון אישי הוא תמיד מרכיב חשוב בתהליך. כמובן שתוכלו להיעזר בחברות חיצוניות המציעות שירותים של ימי אבחון ומיון, וגם חברות אאוטסורסינג שיעשו עבורכם את כל תהליך הגיוס.

מתי כדאי לפנות לחברות אאוטסורסינג?

שימוש בפתרונות של מיקור חוץ (אאוטסורסינג) תופס תאוצה גדולה בשנים האחרונות במגוון רחב מאוד של תחומים, כולל גיוס עובדים. בשיטה של מיקור חוץ גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים לשכור שירותים מקצועיים ואיכותיים רק במינון ובהיקף הדרושים לעסק באותה נקודת זמן. פנייה לאאוטסורסינג מתאימה לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים אשר אינם רוצים או יכולים להקצות מספיק משאבים וידע לתהליך הגיוס, אך מעוניינים בהשמה איכותית ומדויקת.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן