ניהול מחסן ממוחשב – מה זה אומר?

אחסנה ולוגיסטיקה

כל עסק צריך לאמץ נהלים ושיטה מקובלת לניהול של המלאי, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסק שנמצא בתהליך צמיחה והתרחבות. ניהול ממוחשב של המחסן הוא הדרך מתקדמת ביותר לבצע את העבודה ביעילות, תוך חיסכון של כסף ומשאבים, ומתן שירות טוב יותר ברמה פנים ארגונית וחוץ ארגונית.

לצבור אבק ולהפסיד כסף

הדרך הכי טובה להבין את המורכבות של ניהול מלאי היא לחשוב דווקא על דוגמה קטנה שקרובה אל כל אחד ואחד מאיתנו – המטבח הביתי שלנו. כמה פעמים שכחתם שנגמר החלב והייתם צריכים לצאת במיוחד אל הקיוסק היקר שמתחת לבית? כמה פעמים חזרתם מהסופר עם שלוש חבילות של פסטה שקניתם במבצע, רק כדי למצוא בארון עשר חבילות שלגמרי שכחתם מקיומן?

ואם קשה לנו לנהל את המלאי הקטן והצנוע של המטבח שלנו, עכשיו תדמיינו עד כמה מורכב ניהול מלאי של מחסני ענק. בעלי עסקים רבים טועים לחשוב שניהול המחסן הוא עניין שולי, מבלי להבין עד כמה שטעויות בנקודה הזו יכולות לפגוע בהתנהלות השוטפת של החברה. מחסור בציוד או בחומרי גלם מעכב את המשך העבודה, ואילו רכישה עודפת היא בזבוז של כסף גם על המוצרים עצמם וגם על שטח האחסנה, במיוחד כאשר מדובר במוצרים בעלי תאריך תפוגה רגיש.

להתקדם אל המאה ה-21

המפתח לניהול יעיל של המחסן, המלאי ושרשרת האספקה טמונים בצוות לוגיסטי איכותי ומקצועי השייך לארגון או מועסק דרך מיקור חוץ, אך גם בכלים וסביבת עבודה מתאימה. לניהול ממוחשב של המחסן יש כמה יתרונות משמעותיים – בקרה טובה בזמן אמת על המלאי הקיים, הפקת דוחות על מנת להפיק לקחים ולחזות את הביקוש והצורך העתידי, חיסכון בכסף ובמקומות אחסון, וכמובן אפשרות לתכנן טוב יותר את האחסון עצמו.

בעידן שבו הרבה עסקים פותחים את האפשרות של מכירה דרך חנות אינטרנטית, ניהול מלאי ממוחשב יעיל פי כמה מאחר והוא מאפשר ממשק ישיר עם האתר, ועדכון בזמן אמת של המלאי ושל חוסרים.

הצעדים הראשונים בדרך לשדרוג

אנחנו מקווים שעד השלב הזה כבר הצלחנו לשכנע אתכם בחשיבות העצומה של ניהול מחסן בצורה ממוחשבת ומתקדמת. אם העסק נמצא בתחילת הדרך יהיה לכם קל יותר להטמיע את הניהול הממוחשב כך שהדבר יהפוך להיות כמעט מובן מאליו בהתנהלות השוטפת. אך גם עסקים וותיקים שנמצאים בתהליכי צמיחה בהחלט יכולים לעשות את המעבר הזה וליהנות מכל היתרונות של הניהול הממוחשב. יש היום כמה וכמה מכללות מקצועיות המציעות קורסים לניהול ממוחשב, כך שתוכלו לשלוח את איש הלוגיסטיקה שלכם לרכוש את הידע המתאים.

אפשרות נוספת היא להשתמש בפתרונות של מיקור חוץ לפרק זמן מסוים כדי לגשר על הפערים, או אפילו באופן שוטף ושגרתי לניהול הלוגיסטי של העסק. פתרון של מיקור חוץ הוא פתרון גמיש שיאפשר לכם לקבל את התוצאה המקצועית ביותר, בהתאם לצרכים המשתנים של העסק.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן