ניהול רכש – מה כולל התפקיד הזה?

ניהול רכש

בואו נערוך סקר קטן: כמה פעמים שמעתם את צמד המילים "ניהול רכש" או "מנהל רכש"? ועם יד הלב – כמה פעמים הבנתם באמת במה מדובר? הזירה העסקית המתקדמת של היום 'מדביקה' טייטלים מפוצצים כמעט לכל תפקיד, וייתכן ובשל כך חשבתם שמדובר בתפקיד לא ברור או מוגדר, שמישהו הפך למושך ובעל סמכויות – ובכן, אתם לא ממש צודקים… ניהול רכש הוא אחד התפקידים החשובים בארגון, המשפיע על התחום הלוגיסטי של הארגון לאין ערוך. רוצים לשמוע עוד? הנה הסבר מפורט וקליל שיסייע לכם להבין במה מדובר, מהם תחומי האחריות של מנהל הרכש וגם – האם כדאי להאציל סמכויות ולהוציא אותו אל מחוץ לארגון.

ניהול רכש: קווים לדמותו

מנהלי רכש, כאמור, משפיעים על התחום הלוגיסטי של הארגון – שכפי שאתם וודאי יודעים, כולל תחתיו תחומים רבים, החל מזמינות המוצרים, ניהול מלאי, עלות חומרי הגלם והרשימה עוד ארוכה. הכלל הבסיסי והחשוב ביותר אומר כך: ככל שמנהל הרכש מצליח לחסוך בעלויות המוצרים ולתפעל את מערך הרכש באופן מיטבי, הדבר משפיע באופן ישיר על הרווח הפוטנציאלי של המוצרים אותם משווק העסק או הארגון.

המטרה: פיקוח, הגנה וחתירה לפעילות תקינה

ניהול רכש, כפי שמשתמע משמו, הוא תפקיד בעל אופי ניהולי וככזה – הוא דורש כלים ניהוליים כדי לעמוד בו בהצלחה. כיוון שמדובר בתפקיד בעל אופי מגוון כל כך הנוגע במגוון רחב של פעילויות בעסק, לא נגזים אם נאמר שהשפעתו של מנהל הרכש היא מרחיקת לכת על הצלחת הארגון. מטרתו של מנהל רכש טוב הוא לשמור על המלאי בארגון, לפקח עליו, לשמור על רמת איכות גבוהה של מוצרים, לאתר את המחירים הנכונים ביותר לכל פריט ובכך לתרום לפעילות התקינה בארגון.

למי מיועד תחום ניהול רכש?

נשים וגברים שאוהבים לקחת אחריות, לעבוד בתפקיד מגוון מאוד ולדאוג למספר תחומים במקביל – אתם מועמדים מתאימים להפליא לתחום ניהול רכש! כיוון שתחום הרכש מצריך בקרה על השירותים הנרגשים בחברה, בקרה על עלות מוצרים, עמידה קפדנית בלוחות זמנים, עבודה מול ספקים וגם יכולת ניהול משא ומתן – על מנהל הרכש להיות קשוב בכל עת לתפקידיו הרבים ולתכנן את שעות העבודה שלו כך שכל החלקים יתפקדו בהן באופן הרמוני ונכון. בסופו של דבר, כמו כמעט כל תחום, ניהול רכש מצריך מתן "דוחות הצלחה" בפועל, עמידה ביעדים ופיקוח מתמיד על הסחורה הנכנסת לבית העסק.

האם כדאי לנהל רכש במיקור חוץ?

זוהי שאלה מורכבת, אך התשובה עליה פשוטה: אם אתם מעבירים את ניהול הרכש שלכם לחברות מיקור חוץ, אתם יכולים ליהנות מיתרון עצום מול מתחרים בענף, זאת בשל העובדה שמעתה ואילך אתם מבטיחים לעצמכם ניהול רכש חכם, יעיל ומקצועי להפליא. שירותי מיקור חוץ בתחום הרכש מבטיחים שתיהנו מהמחירים האטרקטיביים ביותר, מהאיכות הטובה ביותר ובסופו של דבר – משפרים את יעילות העסק לאין ערוך.

בין לקוחותינו

משרד שגיב פתרונות בע"מ

כתובת: רחוב לשם 1 קריית גת 8202400
          Lesem 1 Kiryat Gatt 8202400 ISRAEL
טלפון: 1-800-600-800
נייד: 972-54-6008008+
דוא"ל: hv@sagivg.com
          sagiv@sagivg.com

משרדים ברחבי העולם

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

עיצוב גרפי: meytalx.com / בניית אתר:

דילוג לתוכן